Tanácsok, hogyan tartsuk a diétát

A diéta alatt sokszor esünk kísértésbe, és ha nincs eredmény sokan fel is adják. Ahhoz, hogy tartani tudjuk a diétát apró trükköket is bevethetünk, így pedig tuti a siker. Nézzük pontosan milyen trükkök lehetnek segítségünkre. 

1. Igyál sok vizet vagy kalóriamentes italt

Mielőtt felbontanál egy zacskó chipset, igyál meg egy jó nagy pohár vizet. Sokan összekeverik az éhségérzetet a szomjúsággal. Ha sokat iszol, segít a telítődésben is, így könnyebben elkerülhető a nassolás.

2. Válogassuk meg mit nassolunk

Mikor hazaérünk egy hosszú nap után és beülünk a TV elé, sokan nassolásba kezdenek. Ezzel nincs baj, amennyiben az egészséges "rágcsákhoz" nyúlunk. Egy doboz jégkrém, vagy egy zacskó chips helyett inkább vágjunk fel uborkát, répát, zellert és azt rágcsáljuk el a TV előtt.

3. Együnk kedvenc ételeninkből

Senkinek nem árt meg ha ebédre egy kicsit eszünk a kedvenc ételünkből. A legjobb azonban, ha kedvenc ételünkből egy diétás verziót készítünk el. Az interneten rengeteg olyan receptet találhatunk, - legyen szó pizzáról, vagy hamburgerről - amelyek pontosan beilleszthetők a diétába.

4. Egyél több fehérjét

A fehérje segít eltelíteni, így nem fog ránk törni a falási roham. A fehérje segít megőrizni az izomtömeget, és fokozza a zsírégetést. Legjobb fehérjeforrásként fogyaszthatunk tenger gyümölcseit, halat, diót, tojásfehérjét, joghurtot vagy sajtot. 

5. Fűszerezzünk 

Használjunk különleges fűszereket vagy chilit, amely nem csak a zsírégetést fokozza, hanem az ízlelőbimbóinknak is kellemesebb lesz az étel, így pedig megelégszünk a kisebb adaggal is. 

6. Raktározzunk be egészséges ételekből

Csak olyan termékeket vegyünk otthonra, amely beilleszthető a diétánkba. Így sokkal kisebb lesz az esély a "csalásra".

7.  Cseréljük le a tésztát zöldségekre

Tészta helyett érdemes zöldséget fogyasztani köretként, így nem csak vitaminokat juttatunk a szervezetünkbe, hanem a fogyás is könnyebb lesz.

8. Mindig reggelizzünk

Tanulmányok is bizonyítják, hogy akik kihagyják a reggelit nagyobb eséllyel híznak el. Aki nem reggelizik, később rátörthet a falási roham, amivel csak árt a diétának. Reggelire fontos a lassú felszívódású szénhidrátok fogyasztása (zabpehely, zabkorpa, teljes kiőrlésű gabonák).

9. Tartalmazzon rostot az étrendünk

A rost elősegíti az emésztést, megelőzi a székrekedést, és csökkenti a koleszterinszintet. A nőknek napi 25 gramm, míg a férfiaknak 38 gramm rostot kellene fogyasztaniuk. Jó rostforrásnak számít a zabpehely, teljes kiőrlésű gabonák, a legtöbb zöldség és gyümölcs. 

10. Dobjunk ki minden hízlaló ételt

Távolítsunk el minden ételt, ami egészségtelen. A jégkrémet a fagyasztóból, a csokit a szekrényből, és minden alapanyagot is (fehérliszt, cukor). Könnyebb lesz így betartani a diétát!

11. Lassan fogyjunk

Legyünk mindenképp türelmesek magunkkal szemben. Ne akarjunk azonnal megszabadulni minden feleslegtől, mert sajnos minél gyorsabban adjuk le magunkról a kilókat, annál gyorsabban is fog visszajönni ránk. Hetente körülbelül 0,5-1 kilót jó, ha fogyunk, mivel az tartós lesz. Ne adjuk fel!

12. Csak egyszer mérjük magunkat egy héten

Ha heti egyszer mérjük meg magunkat nem fogjuk látni a napi ingadozás különbségeket, így biztosak lehetünk benne, hogy egy hét alatt pontosan mennyi súlytól szabadultunk meg. Fontos, hogy a mérésnél ugyanazon a napon, időpontban, és ruhában mérjük meg magunkat.

13.  Mérjük ki az adagokat

Minden étkezésnél érdemes kimérni a diéta szerinti pontos adagokat, annak érdekében, hogy ne együk túl magunkat, vagy épp ne együnk keveset se. Vegyük elő a konyhai mérlegünket, és adagoljuk ki magunknak edényekbe a napi étkezésekre elosztva az ételt. 

14. Fogyasszunk kevesebb alkoholt

A legjobb, ha kiiktatjuk teljesen életünkből az alkoholtartalmú italokat, azonban ha néha fogyasztunk, akkor is inkább hétvégén. A hétvége alkalmával is egy-két pohárral, és főleg száraz bort vagy pezsgőt, amelyek kevesebb kalóriatartalmúak. 

15. Rágózzunk 

Természetesen csak cukormentes rágót használjunk. Ez segít a nassolás utáni vágyunkat csökkenteni, és segít elkerülni a felesleges kalóriabevitelt. 

16. Vezess étkezési naplót

Ez segít pontosan vezetni mikor, mit ettünk. Ha leírunk minden étkezést pontosan kimérve, időpontra, egyszerűbb lesz a nyomonkövetés. Tanulmányok is kimutatták, hogy azok, akikk naplót vezetnek étkezéseikről sokkal sikeresebbek a diétában. 

17. Ünnepeld a sikert

Persze ne étellel, ami nem fér bele a diétába. Jutalmazd meg magad egy új cipővel, vagy ruhával ha sikerült elérni valamelyik kitűzött célodat. 


© 2017 EgészségBlog. Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el